Yenilikçi dijital çözümler.

 

TÜRKÇE ENGLISH

Özel Uygulamalar

THK Phantom Savaş Uçakları

Uzman montaj ekibi ile bir çok hassas uygulama yapan Dijital Grup, Dünyada ve Türkiye’de ilk askeri savaş uçakları üzeri dijital baskı ve montajını da Türk Hava Kuvvetleri Phantom savaş uçaklarında gerçekleştirmiştir.

Sabancı Uzay Evi

Eskişehir Bilim Deney Merkezi içerisinde yer alan ve interaktif sunumlar, show gösterimleriyle izleyicilerine evrene, uzaya, galaksilere, yıldızlara dünya ve gezegenlere canlı bir seyahat deneyimi yaşatan Sabancı Uzay Evi’nin baskı ev uygulamaları Dijital Grup tarafından gerçekleştirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentbelleği Müzesi

Misyonlarını tarihin başlangıcından günümüze kadar Eskişehir’in kentsel gelişiminin kaydını tutmak, korumak ve gelecek nesillere kentli olma bilincini kazandırmayı görev edinmek olarak belirleyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentbelleği Müzesi’nde, şehri anlatan ve müzeyi Eskişehir’in tarihini ve gelişimini gözler önüne seren tüm görsellerin baskıları ve uygulamaları Dijital Grup tarafından yapıldı.

İTÜ Çatalhöyük Sergisi

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın Çatalhöyük kazı ekibiyle beraber hazırladığı 10-21 Eylül 2014'te İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde yapılan Çatalhöyük Sergisi uluslararası ziyaretçilere, çıkan önemli buluntuların fotoğrafları ve güncel bilgilerle Çatalhöyük'ü tekrar keşfetme imkanı sundu. “9000 yıl önce Çatalhöyük'te Yaşam”, “Mellaart'tan Bugüne Kazı Tarihçesi” ve “Çatalhöyük'te Bugün” başlıkları altında üç eksenden oluşan serginin tüm sunum baskıları Dijital Grup tarafından basılarak uygulandı.

İşte Benim Zeki Müren

Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan, sanatçının on bine yakın fotoğrafından bir seçki, desenleri, kostümleri, plakları, şiirleri, notları ve arşiv görüntüleri ile belgelerinin biraraya getirildiği “İşte Benim Zeki Müren” sergisinin tüm sergi sunum baskıları ve uygulamaları Dijital Grup tarafından gerçekleştirildi.

Sivas Aşık Veysel Müzesi

Aşık Veysel'in yaşadığı ev, ozanın vefatının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca 1979 yılında kamulaştırılarak onarılmış, 1982 yılında da müze ev olarak hizmete açılmıştır. Ünlü halk ozanı Aşık Veysel'in, Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde yenilenen müze evinin tüm sergi sunum görselleri Dijital Grup tarafından basılarak uygulamaları gerçekleştirildi.

Yılmaz Büyükerşen Eskişehir Balmumu Müzesi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykeli yer almaktadır. Tüm sergi sunum baskıları ve uygulamaları Dijital Grup tarafından gerçekleştirildi.

Akaretler Atatürk Müzesi

Atatürk'ün annesi, kız kardeşi Makbule Hanım ve manevi oğlu Abdürrahim Tuncak'ın 1912 – 1919 yılları arasında yaşadığı ev, Mayıs 2011 tarihinde müze haline getirilerek açıldı. Tüm sergi sunum baskıları ve uygulamaları Dijital Grup tarafından gerçekleştirildi.

İzmir Uzay Kampı

Gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanan, hem çocuklar hem de yetişkinlerin uzayla ilgili interaktif simülasyonları kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında eğitimler aldığı Uzay Kampı Türkiye’nin ortamını oluşturan baskılar ve uygulamaları Dijital Grup tarafından gerçekleştirildi.

Topkapı Müzesi Restorasyon Çalışması

Eski ihtişamını geri kazanmak isteyen Topkapı Sarayı'nda, Gilan sponsorluğunda özenle yapılmış olan restorasyon çalışması için dış mekan görselleştirmesi Dijital Grup tarafından gerçekleştirildi.

Eskişehir Bilim Deney Merkezi

"Gelecek Eskişehir'den Geçecek" konsepti ile kurulan, çocuklara ve gençlere bilimi sevdirme amacını taşıyan Eskişehir Bilim Deney Merkezi'nin görselleştirilmeleri 20 gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirildi. Dinazor bölümünden deney panolarına, üç boyutlu tavan giydirmelerinden elektrik direklerinde kullanılan reklam alanlarına kadar tüm baskılar ve gerekli giydirmeler Dijital Grup tarafından yapıldı.